Astronot Ve Bitki?

seeecoooÇevrim Dışı

İl: Ankara
seeecoooÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2008 00:28
Arkadaşlar annem tam bir bitki hastası bnde severim aslında.... Akvaryumumda Astorontlar var ve canlı bitki almak istiyorum hangi cins bitkileri önerirsiniz ?

Akvaryumculara sordum astoronot her bitkiyi yer diyor bazıları yemez al diyorlar iyice gıcık oldum yani bende size güveniyorum bitki alıyım mı ? hangi tür alıyım????

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

HikoÇevrim Dışı

Özel Üye
HikoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2008 01:41
Sercan Bey, Astronotlar bitki yemez ama sökerler. Bence boşuna masraf etmeyin derim. Bitki yerine birkaç mango kökü ekleyebilirsiniz, bitkinin yerini tutmasada Astronot akvaryumlarında mango kökü güzel görünüyor.

Saygılar...

bjkbiloÇevrim Dışı

İl: Istanbul
bjkbiloÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2008 21:57
Ben de astranot besliyorum yanında bitkim vardı durmadan yerinden söküp parçalıyorlardı ben cıkarmak zorunda kaldım

YavuzÇevrim Dışı

İl: Antalya
YavuzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2008 19:06
Şu anda akvaryumumda 3 astronot 20 çiklet 2 vatos ve 1 piranha birlikte yaşıyor. hemen hepsi avcı olduğu için herhangi bir sorun yaşamadım. Yalnız tek korkum çikletlere ayda bir yapılan soda ilavesinin diğer balıkları etklilemesi. Birde haftada birkez canlı balık yiyolar. henüz üçüncü ay ve dediğim gibi hiçbir sorun yaşamadım ilerde sorunlar olur mu veya tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekküler.

HikoÇevrim Dışı

Özel Üye
HikoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2008 20:43
[QUOTE=Yavuz]Şu anda akvaryumumda 3 astronot 20 çiklet 2 vatos ve 1 piranha birlikte yaşıyor. hemen hepsi avcı olduğu için herhangi bir sorun yaşamadım. Yalnız tek korkum çikletlere ayda bir yapılan soda ilavesinin diğer balıkları etklilemesi. Birde haftada birkez canlı balık yiyolar. henüz üçüncü ay ve dediğim gibi hiçbir sorun yaşamadım ilerde sorunlar olur mu veya tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekküler.[/QUOTE]

Öncelikle balıklarınıza yemeleri için canlı balık vermeniz hoş değil. Akvaryumunuzda da uyumsuz türler var. Soda eklemesi de Cichlidler için gerekli değil.

Saygılar...
Hiko2008-04-14 20:43:25

YavuzÇevrim Dışı

YavuzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2008 23:38
[QUOTE=Hiko][QUOTE=Yavuz]Şu anda akvaryumumda 3 astronot 20 çiklet 2 vatos ve 1 piranha birlikte yaşıyor. hemen hepsi avcı olduğu için herhangi bir sorun yaşamadım. Yalnız tek korkum çikletlere ayda bir yapılan soda ilavesinin diğer balıkları etklilemesi. Birde haftada birkez canlı balık yiyolar. henüz üçüncü ay ve dediğim gibi hiçbir sorun yaşamadım ilerde sorunlar olur mu veya tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekküler.[/QUOTE]

Öncelikle balıklarınıza yemeleri için canlı balık vermeniz hoş değil. Akvaryumunuzda da uyumsuz türler var. Soda eklemesi de Cichlidler için gerekli değil.

Saygılar...
[/QUOTE]

Evet hoş değil ve bir daha olmayacak, denizde tuttuğum küçük balıklardan veriyodum, birincisi canice oluyo. İkincisi tuzlu su balığı iyi gelmiyormuş. Çikletler orijinal sularında sodalı suda yaşıyor ve onlara o doğal ortamı yaşatmak için soda ilavesi iyi oluyor. Akvaryumumdaki uyumsuz türlerin uyumlu yaşamının videolarını gönderebilirim
Yavuz2008-04-15 23:41:52

HikoÇevrim Dışı

Özel Üye
HikoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2008 23:45
[QUOTE=Yavuz][QUOTE=Hiko][QUOTE=Yavuz]Şu anda akvaryumumda 3 astronot 20 çiklet 2 vatos ve 1 piranha birlikte yaşıyor. hemen hepsi avcı olduğu için herhangi bir sorun yaşamadım. Yalnız tek korkum çikletlere ayda bir yapılan soda ilavesinin diğer balıkları etklilemesi. Birde haftada birkez canlı balık yiyolar. henüz üçüncü ay ve dediğim gibi hiçbir sorun yaşamadım ilerde sorunlar olur mu veya tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekküler.[/QUOTE]

Saygılar...
[/QUOTE]

Evet hoş değil ve bir daha olmayacak, denizde tuttuğum küçük balıklardan veriyodum, birincisi canice oluyo. İkincisi tuzlu su balığı iyi gelmiyormuş. Çikletler orijinal sularında sodalı suda yaşıyor ve onlara o doğal ortamı yaşatmak için soda ilavesi iyi oluyor. Akvaryumumdaki uyumsuz türlerin uyumlu yaşamının videolarını gönderebilirim
[/QUOTE]

Bu sizin hobiniz saygı duyarım, lakin göndermek istediğiniz videoda, balıklarınızda herhangi bir stres belirtisi görürsem size haber vermek isterim, bir sakıncası olmazsa tabi?

Saygılar...

YavuzÇevrim Dışı

YavuzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2008 00:39
[QUOTE=Hiko][QUOTE=Yavuz][QUOTE=Hiko][QUOTE=Yavuz]Şu anda akvaryumumda 3 astronot 20 çiklet 2 vatos ve 1 piranha birlikte yaşıyor. hemen hepsi avcı olduğu için herhangi bir sorun yaşamadım. Yalnız tek korkum çikletlere ayda bir yapılan soda ilavesinin diğer balıkları etklilemesi. Birde haftada birkez canlı balık yiyolar. henüz üçüncü ay ve dediğim gibi hiçbir sorun yaşamadım ilerde sorunlar olur mu veya tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekküler.[/QUOTE]

Saygılar...
[/QUOTE]

[/QUOTE]

Bu sizin hobiniz saygı duyarım, lakin göndermek istediğiniz videoda, balıklarınızda herhangi bir stres belirtisi görürsem size haber vermek isterim, bir sakıncası olmazsa tabi?

Saygılar...
[/QUOTE]

Eğer benim göremediğim birşey görür ve bilgilendirirseniz, sakıncası olmaz memnun olurum.

HikoÇevrim Dışı

Özel Üye
HikoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2008 00:40
Tamam o zaman, bana videoyu gönderebilirsiniz.

Saygılar...

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2008 11:24
   Eminim hikmet bey gönderdiğiniz video'da stres belirtileri görecektir.Kalıplaşmış fikirlerin dışına çıkmak güç oluyor.

HikoÇevrim Dışı

Özel Üye
HikoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2008 12:39
[QUOTE=senior]   Eminim hikmet bey gönderdiğiniz video'da stres belirtileri görecektir.Kalıplaşmış fikirlerin dışına çıkmak güç oluyor.[/QUOTE]

Yasin Bey, beni hiç tanımıyorsunuz ve bir iki mesajlaşmamızdan sonra benim hakkımda kesin yargılara varıyorsunuz.

Örnek vermek istiyorum; Sizin eklediğiniz, sözde sorunsuz dediğiniz ve daha önce eleştirip, stresli bir ortam olduğunu size kabul ettiremediğim karma tankınız;

Buradaysa daha sonra yayınladığınız ve benim hiçbir şekilde eleştirmediğim karma tankınız;

Şimdi objektif ve dürüst olalım; İlk resimdeki ortam oldukça stresli ve balıklar düzgün gelişememiş bu kesin. İkinci eklenen resimde ise bir tek stres belirtisi yok ve balıklar oldukça normal gelişmişler.

Şimdi benim hangi kalıplaşmış fikirlerimden bahsediyorsunuz Yasin Bey? Ben her zaman doğru ne ise onu söyleyip insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum ve bu sitede başka bir amacım yok.

Benim açımdan iki akvaryumda bana görsel olarak hitap etmiyor. Ancak bunu bir eleştiri olarak söyleyemem, çünkü görsellik kişiden kişiye değişir, bu sizin zevkiniz Yasin Bey, neden karma yapıyorsunuz demem bu saygısızlık olur. Ancak karma akvaryumlarda stresli ortam daha çabuk oluşur demem bir eleştiri değil, tavsiyedir. Seçim sizindir.

Saygılarımla...

YavuzÇevrim Dışı

YavuzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2008 01:23
[QUOTE=Hiko]Tamam o zaman, bana videoyu gönderebilirsiniz.

Saygılar...
[/QUOTE]

Görüşlerinizi bekliyorum. Saygılar

nyucelÇevrim Dışı

İl: Çanakkale
nyucelÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2008 01:27
Bu kadar küçük hangi balığı koysanız bir arada yaşar. Buna mucize dememek lazım.

YavuzÇevrim Dışı

YavuzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2008 09:46
[QUOTE=nyucel]Bu kadar küçük hangi balığı koysanız bir arada yaşar. Buna mucize dememek lazım. [/QUOTE]

Mutlaka..